Що таке тригерні точки?
Тригерні точки виникають з так званих джерел перешкод. Наприклад, гостра або хронічна перевантаження призводить до місцевої ішемії (недостатнього кровопостачання органу). В подальшому виникають вузлові напруги, і кровопостачання погіршується до регіонарної ішемії. Біль і запалення в цій області - нормальне явище. З часом симптоми можуть зникнути, але це не ознака загоєння, тому що м'яз не може відновитися сама по собі. М'яз швидко вчиться відключати область міофасциальний критичної точки і утримувати її від активної м'язової роботи. Для цього вона регулює свої внутрішньом'язові процеси, а також цілі ланцюжки рухів відповідним чином.
Наслідки тригерних точок.
Звичайні наслідки тригерних точок - м'язовий дисбаланс. Коли тригерні точки стають більш щільними, зростає ризик того, що тіло може все менше і менше використовувати м'язи. Симптоматика міофасциальних тригерних точок не обов'язково вказує на стан здоров'я. Поліпшення симптоматики не виключає наявності додаткових тригерних точок. Якщо не лікувати належним чином, рецидив неминучий.
Тригерні точки також можуть виникати безсимптомно, тому не завжди можна покладатися» на відчуття болю. В цілому тригерні точки вказують на порушення в опорно-руховому апараті, навіть крім болю, і можуть впливати на працездатність. Такі так звані «вторинні дисфункції» можуть проявлятися наступним чином: